Реферат з біології на тему: Участь проміжного мозку в регуляції рухових функцій » Онлайн Бібліотека — UkRead.Net

РЕКЛАМА
Реклама



» Реферати » » Реферат з біології на тему: Участь проміжного мозку в регуляції рухових функцій




Реферат з біології на тему: Участь проміжного мозку в регуляції рухових функцій
 



1 2



 

Реферат на тему:
Участь проміжного мозку в регуляції рухових функцій


До проміжного мозку належать таламус і гіпоталамус. До скла-ду моторних ядер таламусу входить вентролатеральне ядро. Саме сюди спрямовуються імпульси від мозочка, базальних гангліїв, а від цих ядер — до моторної зони кори великого мозку.
Гіпоталамічна ділянка має численні аферентні та еферентні зв'язки з різними відділами ЦНС і грає головну роль у підтри-манні гомеостазу, впливаючи на функції вегетативної нервової та ендокринної систем. Гіпоталамус бере участь у регуляції обміну речовин, функцій органів травлення та кровообігу, підтриманні температури тіла на постійному рівні, а також у формуванні ба-гатьох поведінкових реакцій, пов'язаних із голодом, насиченням, спрагою, сном, статевими реакціями тощо. Важлива роль гіпота-ламусу в пристосуванні (адаптації) організму до різних умов іс-нування, зокрема до фізичної праці.
РОЛЬ ПЕРЕДНЬОГО МОЗКУ В РЕГУЛЯЦІЇ РУХОВИХ ФУНКЦІЙ
До переднього мозку належать базальні ганглії та кора вели-кого мозку.
РОЛЬ БАЗАЛЬНИХ ГАНГЛІЇВ
Базальні ганглії розташовані в глибині великого мозку між лобними частками і проміжним мозком. До них належать хвоста-те ядро, шкаралупа (разом вони складають смугасте тіло), а та-кож бліда куля. З цими структурами тісно пов'язані функціональ-но субталамічне ядро і чорна речовина. Функції базальних гангліїв вивчали за методами локального їх подразнення або руйнування, реєстрації електричної активності, спостереження за проявами порушення функцій людини при ураженні базальних гангліїв.
Вони тісно пов'язані між собою, а також з різними відділами кори великого мозку, мозочком, з червоним ядром, іншими ядрами стовбура головного мозку.
Розрізняють два види циркуляції збудження в базальних ган-гліях — цикл шкаралупи і цикл хвостатого ядра.
Цикл шкаралупи забезпечує разом з моторними зонами кори великого мозку складні рухи. Наприклад, письмо, рухи рук хі-рурга, піаніста тощо. Ці рухи потребують попереднього навчання і тренування. Цикл розпочинається в премоторних і додаткових моторних зонах кори великого мозку, поширюється у напрямку шкаралупи (повз хвостате ядро) до внутрішньої частини блідої кулі, потім — до таламусу і знов до кори великого мозку, тобто до первинної моторної зони, премоторної та додаткової ділянок (мал. 1). Існують і допоміжні цикли циркуляції збудження (за участю субталамічного ядра та чорної речовини).
У разі ушкодження шкаралупи спостерігається спонтанне трем-тіння різних частин тіла як у стані спокою, так і під час довіль-них рухів. Це спостерігається у хворих на хорею. У випадку ура-ження блідої кулі, навпаки, буває гіпокінез.
Цикл хвостатого ядра. Під час названого циклу збудження циркулює від лобних зон мозку через парієтальну та потиличну зони у скроневу ділянку. Хвостате ядро одержує імпульси від асоціативних зон кори великого мозку, потім імпульси йдуть до шкаралупи, блідої кулі, таламусу і нарешті до рухових зон кори великого мозку (мал. 2). Роль цього циклу полягає в синтезі сенсорних впливів і інформації, що зберігається в пам'яті. Цей цикл регулює не окремі рухи, а їх моделі, що відповідають пев-ній меті (наприклад, поведінку людини при зустрічі з небезпечним звіром). Цей цикл бере участь у процесі регуляції швидкості та величини виконуваних рухів. У разі патології базальних гангліїв названі параметри порушуються.
Мал. 1. Цикл шкаралупи Мал. 2. Цикл хвостатого ядра
(за дани-ми А. Гайтона, 1991) (за даними А. Гайтона, 1991)
Нейротрансмітери базальних гангліїв. Велика увага приділяє-ться дослідженню механізмів передавання імпульсів у гангліях за участю різних медіаторів. Нейрони, що зв'язують чорну речови-ну з хвостатим ядром і шкаралупою, виділяють дофамін. Інформа-ція від хвостатого ядра і шкаралупи передається до блідої кулі і чорної речовини за допомогою ГАМК. Через ацетилхолін реалі-зуються впливи від кори великого мозку до хвостатого ядра і шка-ралупи (мал. 3). Нейрони стовбура головного скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно




1 2



Скачати "Реферат з біології на тему: Участь проміжного мозку в регуляції рухових функцій" в DOCX форматі
 
Завантажити DOCX
 
ЧИ?
 
Друкувати
0
23

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.
Коментарів 0
Добавити коментар...

все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать