Реферати з Геології — Безкоштовні реферати з Геології — Геологія

РЕКЛАМА
Реклама







    Реферат з геології на тему: Кутові вимірювання в полігонометричних ходах
    Застосовують два способи кутових вимірювань в полігонометричних ходах:спосіб вимірювання окремого кута і спосіб кругових заходів.
    Спосіб вимірювання окремого кута застосовується, якщо на пункті два напрямки. Вцьому випадку вимірюється кут між двома напрямками.
    Якщо на пункті три або більше напрямків, застосовується спосіб круговихзаходів. В цьому випадку вибирається початковий напрямок і вимірюються усінапрямки по відношенню до початкового...
     
     

    Реферат з геології на тему: Cелеві явища у Карпатах
    Сель — короткочасний бурхливий паводок на гірських річках з величезною кількістю наносів, що надає йому характер бруднокамінного потоку.
    Селеві потоки завдають істотних збитків народному господарству Українських Карпат, вони заносять селевими відкладеннями шосейні і залізничні дороги, руйнують лінії електропередач і берегоукріплюючі спорудження, зносять окремі будинки, причому проходження селів супроводжується людськими жертвами, що надає селевим процесам катастрофічного характеру.
    Експедиція, що склалася в регіоні, мала на меті проведення наукових досліджень і розроблення заходів боротьби із селями. Саме в рамках селевої проблеми в Карпатах була започаткована наша співдружність із професорами...
     
     

    Реферат з геології на тему: ДВІ ПОСТАТІ В УКРАЇНСЬКІЙ АРХЕОЛОГІЇ: В. В. ХВОЙКА ТА М. О. МАКАРЕНКО (За матеріалами Наукового архіву Інституту археології НАН України)
    Хвойка В. В.+929:902(477)Макаренко М. О. Вікторія Колеснікова,
    завідувач наукової бібліотеки Інституту археології НАН України, канд. іст. наук
    ДВІ ПОСТАТІ В УКРАЇНСЬКІЙ АРХЕОЛОГІЇ: В. В. ХВОЙКА ТА М. О. МАКАРЕНКО (Заматеріалами Наукового архіву Інституту археології НАН України)
    Стаття присвячена постатям двох відомих дослідників-археологів: В. В. Хвойці таМ. О. Макаренку. На підставі листування простежуються наукові контакти вчених,окреслюється коло взаємних інтересів, з'ясовуються місця археологічнихдосліджень.
    Ключові слова: М. О. Макаренко, В. В. Хвойка, археологічні дослідження...
     
     

    Реферат з геології на тему: Міллер Г.П. – український географ та ландшафтознавець
    Наприкінці 40-х років минулого століття, завдяки працям М.А. Солнцева[22, 23], вітчизняне ландшафтознавство мало непогано розроблену морфологічнуструктуру свого основного об’єкта дослідження – географічного ландшафту. Разомз тим, щодо ландшафтної структури гірських територій, було лише зрозуміло, щовона має бути значно складнішою. Ця складність виникала внаслідок значноїподрібненості ландшафтних виділів, їхнього динамізму в просторі та часі,експозиційної, літологічної...