Реферат з географії на тему: 22 січня минуло 60 років з часу утворення Закарпатської області. » Онлайн Бібліотека — UkRead.Net

РЕКЛАМА» Реферати » » Реферат з географії на тему: 22 січня минуло 60 років з часу утворення Закарпатської області.
Реферат з географії на тему: 22 січня минуло 60 років з часу утворення Закарпатської області.
 1 2 3 4 5 6 7 8 922 січня минуло 60 років з часу утворення Закарпатської області.


Площа територїї Закарпаття – 12,8 тис. кв. км. Майже дві її третини займають Карпатські гори, решту – Притисянська низовина. Клімат м'який, помірно континентальний.

На 1 січня 2005 року в області мешкали 1253,9 тис. осіб, більшість з яких (63 відсотки) – у сільській місцевості. Обласний центр – місто Ужгород із населенням 117,2 тис. осіб.

Закарпатська область розташована на крайньому південному заході України, межує із Львівською та Івано-Франківською. Територією краю проходить державний кордон із Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією загальною протяжністю 467,3 км. Митний контроль здійснюється на 17 пунктах пропуску.

Територією Закарпаття проходять також міжнародний транспортний коридор №5 (Критський): Лісабон – Трієст – Любляна – Будапешт – Київ – Волгоград і магістральна автодорога Київ – Чоп.

Шість десятиліть для історії, зрозуміло, невеликий період. Та для Закарпаття – це ціла епоха, позначена подіями, що докорінно змінили наше життя, вселили надію краян на відновлення історичної можливості жити в материнській незалежній державі.

Усі ці роки закарпатці з честю долали нелегкі випробування, які випали на долю українського народу загалом і впевнено будували незалежну соборну державу. Недаремно наш край називають справжньою перлиною України.

Закарпаття сьогодні – це регіон із розвиненою економікою, певним промисловим і природним потенціалами, привабливими і для вітчизняних, і для іноземних інвесторів, для всіх, хто бажає тут відпочити, поправити здоров'я, насолодитися незрівнянною красою Карпатського краю з його привітними працелюбними людьми.

Тож закономірний і вистражданий Акт возз'єднання та утворення Закарпатської області у складі України був і залишається історично виправданим, усенародно підтриманим рішенням, якому не було жодної альтернативи.

– Миколо Івановичу, Закарпаття перше серед регіонів України розробило й затвердило на сесії обласної ради Концепцію сталого розвитку області – документ, де збалансовано соціальний, економічний та екологічний розвиток на декілька десятиліть.

– Так, над цим проектом працювали методично-координаційна рада, створена спільним розпорядженням голів обласної ради та обласної держадміністрації 14 вересня 2001 року, а також робоча група науковців області, депутатів, керівників і фахівців управлінь та відділів облдержадміністрації. Перед тим, як винести документ на затвердження сесією обласної ради, його було всебічно й навіть скрупульозно обговорено на засіданнях постійних комісій, днях депутата, а також опубліковано в пресі, щоб кожен закарпатець мав змогу висловити свою думку. Бо ж ішлося про довготермінову перспективу збалансованого еколого-економічного та соціального розвитку краю. Усі зауваження, пропозиції й доповнення проаналізовані, а найраціональніші з них максимально враховані. Але попри це чимало списів було зламано й на 3-й сесії обласної ради, що відбулася в жовтні 2002 року. Одні депутати наполягали на конкретизації ледь не кожного пункту, інших не влаштовував, на їхню думку, надто громіздкий і зайво деталізований проект. Та, зрештою, всі зійшлися на думці, що він має як ідеально стикуватися із фундаментальними підходами в політиці державотворення та ринкових трансформацій, вимогами закону України про Онлайн Бібліотека УКРеад.НЕТРеферати, Твори, Підручники, Вірші, Біографії, Автобіографії, Особистості, Довідник з історії, Дати, Поняття, Терміни, Літературознавчі терміни.
1 2 3 4 5 6 7 8 9Скачати "Реферат з географії на тему: 22 січня минуло 60 років з часу утворення Закарпатської області." в DOCX форматі
 
Завантажити DOCX
 
ЧИ?
 
Друкувати
Для переглядку файлів DOCX формату, рекомендуємо Вам скачати "Word 2010"
 
Завантажити Word 2010
0
2

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.
Коментарів 0
Добавити коментар...
все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать