Реферат з всесвітньої історії на тему: Спартанська система виховання
Із 7 років хлопчики виховувалися в гімнасіях, під наглядом наставників-педагогів. Вони утримувалися в суворих умовах, аби з них виросли витривалі воїни, які вміють беззастережно підкоря-тися. Діти спали на невкритому сухому очеретнику, ходили босі, купалися в холодних струмках. Вночі юнаки влаштовували засід-ки на дорогах і «полювали» на ілотів. Так їх привчали до войов-ничості й жорстокості. Дівчата ж регулярно займалися гімнастич-ними вправами, щоб стати здоровими матерями.
Навчанню грамоті та іншим наукам не надавалося великого значення. Разом з дітьми спартанців в агелах виховувалися вихід-ці з нижчих верств суспільства, зокрема мофаки — діти від змі-шаних шлюбів (між спартанцем та ілоткою). Головна мета навчан-ня і виховання — підготовка майбутнього воїна. Досягнувши 14-літ-нього віку, підлітки піддавалися випробуванням (агонам) — жор-стокому побиттю перед алтарем Артеміди.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Чехословаччина – політичний та економічний розвиток країни. Розділ на Чехію та Слочаччину
Майже два роки після 1968 р. в Чехословаччині велася боротьба проти так званих антисоціалістичних сил. Проведено ґрунтовну чистку КПЧ. 420 тис. членів партії були виключені з її рядів. Празьких реформаторів на партійних та державних постах змінили консерватори-ортодокси. У квітні 1969 р. Першим секретарем ЦК КПЧ став прорадянськи налаштований Г. Гусак.
Реалізація у 70-х роках догматичного курсу "нормалізації" та цілковита залежність режиму Г. Гусака від московського керівництва поступово занурювали чехословацьке суспільство у глибоку кризу. Всі заходи в галузі економіки, намічені реформаторами, були згорнуті. Радянський Союз збільшив поставки енергоносіїв та сировини, однак це не привело і не могло привести до значних змін в економіці. З року в рік знижувалися темпи приросту промислового виробництва та національного доходу. Така ситуація зумовлювалася багатьма чинниками, в тому числі падінням загального приросту народногосподарських ресурсів і звуженням можливості їх ефективного використання. Ситуацію погіршували нераціональна структура економіки, низька питома вага сучасних галузей з високою метало- та енергомісткістю, негнучке й непослідовне використання чинників інтенсифікації та, найголовніше, повільне впровадження досягнень НТР. Як наслідок, Чехословаччина, котра ще в 50-х роках входила в десятку промислово розвинутих країн Європи, наприкінці 80-х опинилася на 40-му місці у світі. За рівнем продуктивності праці, науково-технічного прогресу, якості продукції вона відчутно відставала від країн Заходу.
Реферат з всесвітньої історії на тему: БОРОТЬБА ЗА ВІДНОВЛЕННЯ ЄДИНОЇ ПОЛЬСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
Першу спробу об'єднати Польщу здійснив сілезький князь Генрік IV Праведний. Приєднавши до свого уділу Малу Польщу, він звернувся до папи Римського з проханням дозволити йому прийняти королівський титул. Так і не дочекавшись позитивної відповіді, Генрік IV помер у 1290 р. Згідно з його заповітом Краківська земля відійшла до велико польського князя Пшемислава II.
Пшемислав II правив Малою Польщею тільки рік. Невдовзі, за підтримки сілезьких князів і городян, її захопив чеський король Вашіав II Пржемислович. Великопольський князь покинув Краків і повернувся до спадкового уділу, прихопивши з Вавельського палацу монарші регалії. Незабаром Пшемислав II приєднав до Великої Польщі Східне Помор'я. Князівство заповідав йому місцевий князь, який боявся, що після його смерті воно може підпасти під владу хрестоносців і бранденбуржців. Володіючи двома удільними князівствами, Пшемислав II вирішив відродити традиції монархії і в 1295 р. коронувався. Отже, майже через 200 років польський князь повернув собі королівський титул. Проте наступного року феодами Бранденбурга й місцеві магнати вбили Пшемислава.
Реферат з всесвітньої історії на тему: США в 1918-1939 рр.
Перша світова війна дала сильний поштовх економічному піднесенню США і обумовила зростання їх політичної ваги у світ. США вступили у війну тільки в квітні 1917 р., активну участь у воєнних діях взяли тільки з літа 1918 р. Людські втрати їх були порівняно невеликі ? 50 тис. убитими і 250 тис. пораненими. Небачено виросла фінансово-економічна могутність США, американської корпорації, поставляли військові матеріали продовольство, сировину країнам Антанти. Їхні прибутки уже в 1917 р. збільшилися втричі у порівнянні з 1914 р. Чистий прибуток американських монополій, за 1914-1919 рр. склав 33,6 млрд. доларів. Змінився фінансовий статус країни із боржника США перетворилися у світового кредитора фінансовий центрі із лондонського сіті перемістився на Нью-Йоркську Уолстріт. США стали потужними експортерами. Вони виволизи у 1919 р. на 4 млрд. дол. більше різноманітної промислової продукції ніж ввозили.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Тридцятилітня війна (1618 – 1648 рр.)
Політична роздробленість вела до конфліктів. Після Реформації вона знаходила зручні форми, зовнішній “ідейний” характер. Це стосується і боротьби з імператором – він очолював католицьку партію. Князі були частково лютеранами, частково кальвіністами. Проголошувалась ідея боротьби “за свободу чистого євангелістського вчення”.
Габсбурги все ж являли певну силу. В їх спадкових землях жили слов‘яни, угорці, італійці, ін. народи. Спадкові землі включали Австрію (Верхню і Нижню), Штірію, Корінтію, Крайню Швабію, Ельзас – це більше, ніж у будь-якого князя.
Гілка Габсбургів була і в Іспаніі. За Філіпа ІІІ Іспанія ослабла. Тим важливішим було об‘єднання Габсбургів.
Імператора підтримував папа. Імператор виношував плани об‘єднання країни, але в умовах кріпосництва це було нереальним. Габсбурги проводили агресивну політику. Вони настроїли проти себе Голандію, Англію, Францію, Данію, Швецію.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.
Питання взаємодії центральних та місцевих органів надзвичайно актуальна проблема на сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави і від ефективності її вирішення значною мірою визначатиметься поступ України. Доцільно було б вивчити історичний досвід вирішення цієї проблеми в Російській імперії. Потрібно відмітити , що становлення та взаємодію органів місцевого самоврядування ( особливо після 1892 р.) вивчали російські та українські дослідники. Але це питання на краєзнавчому рівні майже не захоплене. Тому ми у своїй статті детально проаналізуємо процес взаємодії самоврядних інституцій м. Єлисаветграда з виконавчою владою за Олександра ІІІ та Миколи ІІ.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Економічне і соціально-політичне становище Англії у міжвоєнний період
Усі післявоєнні процеси, що відбувалися в країні у міжвоєнний період, проходили в конституційних межах традиційного парламентаризму. Країна-переможниця мала свої проблеми: промислове виробництво скоротилося на 20%, експорт продукції упав удвічі. Державний борг зріс в 10 разів. Англія стала фінансовим боржником США, заборгувавши їм 5,5 млрд. дол. Спад виробництва призвів до зростання безробіття, особливо у суднобудівній і вугільній промисловості.
Війна Англії коштувала великих людських жертв: 747,7 тис. англійських солдатів було вбито, 1,693 тис було поранено. Життєвий рівень англійських трудящих за час війни понизився, що було причиною загострення класових суперечностей в країні. У 1918 р. у страйковій боротьбі взяло участь понад 1 млн. робітників.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Барак Обама – перший темношкірий президент США
Новий господар Білого дому, в жилах якого тече африканська, англійська, ірландська та індіанська кров, народився 4 серпня 1961 року в Гонолулу. Батько — Барак Обама-старший — був нащадком вождя племені луо, що, ймовірно, походить із Судану і мешкає переважно на заході Кенії. Він приїхав до США, отримавши американський грант на навчання в Гавайському університеті в Маноа. Тут на заняттях із російської мови познайомився з емансипованою романтичною білою американкою Стенлі Енн Данем родом із Канзасу. Їхнє одруження відбулося всупереч волі її батьків. Синові ще не виповнилося й року, як батько переїхав навчатися до Гарвардського університету, щоб отримати науковий ступінь доктора економіки.
Обставини життя часто визначають долю людини. У Барака Обами-молодшого вона могла б бути зовсім інакшою, якби він виріс і виховувався в патріархальному африканському суспільстві. Коли настав час повертатися до Кенії, батько хотів забрати з собою родину. Але там у нього — дружина від першого шлюбу. Не плекаючи жодних ілюзій, Енн відмовляється їхати до Африки, і подружжя розлучається. Батько одружується з іншою американкою й повертається з нею на батьківщину…
Реферат з всесвітньої історії на тему: ДВІРСЬКІ ПЕРЕВОРОТИ 18 СТОЛІТТЯ
Воцаріння Катерини відкрило собою двірські перевороти середини XVIII в. У травні 1724 р. у головному храмі Росії - Успенськ соборі Московського кремля - відбулася церемонія коронування чоловіки першого російського імператора. Французький посол Ж.-Ж Кампредон повідомляв у Париж: «Дуже й особливо примітно те, що над царицею зроблений був, проти звичаю, обряд помазання так, що цим вона визнана правителькою і государинею після смерті пануючи, свого чоловіка».
Майже необмежений вплив на Катерину, зовсім не здатну до державної діяльності, робив Меншиков. Його і Катерину зв'язувала давня дружба; на думку багатьох істориків, вони просто потребували допомоги один одного, щоб протистояти своїм ворогам. Меншиков став фактичним правителем Росії.
Реферат з всесвітньої історії на тему: Господарське життя європейських країн в період середньовіччя (V—XV ст.)
У середині першого тисячоліття нової ери в господарстві тогочасних суспільств відбулися кардинальні зміни, зумовлені появою і розвитком нових відносин, які в науковій літературі дістали загальну назву феодалізм, або аграрне суспільство. Феодальні відносини розвивалися одночасно майже в усіх країнах Євразії.
В історіографії феодальне господарство характеризується такими загальними ознаками: протиріччя між дрібним селянським виробництвом і великою власністю на землю; монополія феодалів на землю, що полягала в принципі "немає землі без сеньйора"; умовний характер земельної власності, пов'язаний з військовою службою, наявність васально-сеньйоріальної системи; позаекономічний примус, особиста залежність селянина від землевласника; наявність ренти (натуральна, відбіркова і грошова); панування натурального господарства, при якому продукти праці використовувалися для задоволення власних потреб виробника, другорядна роль обміну. Основними господарськими формами були феодальний маєток, ремісничий цех і торгова гільдія. Класичним зразком феодального суспільства в літературі вважається французька модель. Але в кожній країні процеси феодалізації, крім універсальних ознак, мали свої істотні риси, відмінності.
Навігація
- Головна
-
Шкільні підручники
-
11 Клас
- Алгебра
- Англійська мова
- Астрономія
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Геометрія
- Екологія
- Економіка
- Захист Вітчизни
- Інформатика
- Історія України
- Креслення
- Література
- Людина і Світ
- Математика
- Німецька мова
- Правознавство
- Російська мова
- Світова
- Технології
- Українська література
- Українська мова
- Фізика
- Французика мова
- Хімія
- Художня культура
-
10 Клас
- Алгебра
- Англійська мова
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Геометрія
- Екологія
- Економіка
- Захист Вітчизни
- Інформатика
- Іспанська мова
- Історія України
- Література
- Математика
- Німецька мова
- Правознавство
- Російська мова
- Світова
- Технології
- Українська література
- Українська мова
- Фізика
- Філософія
- Французика мова
- Хімія
- Художня культура
-
9 Клас
- Алгебра
- Англійська мова
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Геометрія
- Зарубіжна література
- Інформатика
- Історія України
- Креслення
- Література
- Німецька мова
- Основи здоров'я
- Правознавство
- Російська мова
- Трудове навчання
- Українська література
- Українська мова
- Фізика
- Фізична культура
- Хімія
- Художня культура
-
8 Клас
- Алгебра
- Англійська мова
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Геометрія
- Зарубіжна література
- Інформатика
- Іспанська мова
- Історія України
- Креслення
- Література
- Мистецтво
- Музичне мистецтво
- Німецька мова
- Основи здоров'я
- Російська мова
- Трудове навчання
- Українська література
- Українська мова
- Фізика
- Французика мова
- Хімія
-
7 Клас
- Алгебра
- Англійска мова
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Геометрія
- Інформатика
- Іспанська мова
- Історя середніх віків
- Історія України
- Література
- Мистцтво
- Музика
- Німецька мова
- Образотворче мистецтва
- Основи зоров'я
- Рідна мова
- Російська мова
- Світова література
- Трудове навчання
- Українська література
- Українська мова
- Фізика
- Французька мова
- Хімія
-
6 Клас
- Англійська мова
- Біологія
- Всесвітня історія
- Географія
- Етика
- Зарубіжна література
- Інформатика
- Іспанска мова
- Історія
- Історія стародавнього світу
- Література
- Математика
- Мистецтво
- Музичне мистецово
- Німецька мова
- Образотворче мистецтво
- Основи зоров'я
- Польська мова
- Природознавство
- Рідна мова
- Російська мова
- Світова література
- Трудове навчання
- Українська література
- Українська мова
- Французька мова
-
5 Клас
- Англійська мова
- Етика
- Зарубіжна література
- Інформатика
- Іспанська мова
- Історія України
- Література
- Математика
- Мистецтво
- Музичне мистецтво
- Німецька мова
- Образотворче мистецтво
- Основи здоров'я
- Природознавство
- Рідна мова
- Російська мова
- Світова література
- Трудове навчання
- Українська література
- Українська мова
- Французька мова
-
11 Клас
-
Готові домашні завдання
- ГДЗ 11 Клас
- ГДЗ 10 Клас
- ГДЗ 9 Клас
- ГДЗ 8 Клас
-
ГДЗ 7 Клас
- Алгебра
- Геометрія
- Фізика
- Українська мова
- Російська мова
- Англійська мова
- Німецька мова
- Хімія
- Географія
- Біологія
- Основи здоров'я
- Історія
- Українська література
- Інформатика
-
ГДЗ 6 Клас
- Українська мова
- Російська мова
- Англійська мова
- Німецька мова
- Географія
- Історія
- Українська література
- Основи здоров'я
- Природознавство
- Біологія
- Інформатика
- Французька мова
- Математика
-
ГДЗ 5 Клас
- Математика
- Українська мова
- Російська мова
- Англійська мова
- Німецька мова
- Історія
- Українська література
- Інформатика
- Основи здоров'я
- Природознавство
- Французька мова
-
ГДЗ 4 Клас
- Математика
- Англійська мова
- Українська мова
- Природознавство
- Основи здоров'я
- Російська мова
- Німецька мова
- Літературне читання
- Інформатика
- Я у світі
- Я і Україна
- Французька мова
-
ГДЗ 3 Клас
- Математика
- Англійська мова
- Українська мова
- Природознавство
- Російська мова
- Німецька мова
- Інформатика
- Я у світі
- Я і Україна
-
ГДЗ 2 Клас
- Математика
- Англійська мова
- Українська мова
- Природознавство
- Основи здоров'я
- Російська мова
- Інформатика
-
ГДЗ 1 Клас
- Математика
- Буквар
- Англійська мова
- Природознавство
- Основи здоров'я
- Російська мова
- Німецька мова
- Реферати
- Шкільні твори
- Тлумачний словник
- Вірші
- Довідник з історії
- Біографії
Випадкове
-
-
Біологія 8 клас С.В. Межжерін, Я.О.
-
Фізика 7 клас Зошит для лабораторних
-
-
Основы здоровья 9 класс Таглина А.
-
Українська мова 9 клас Гнаткович Т. та
-
Рідна мова 7 клас Пентилюк М. та ін.
-
Англійська мова (п’ятий рік навчання) 5
-
Русский язык 6 класс В.А. Корсаков,
-
Інформатика 7 клас Н.В. Морзе, О.В.
-
Математика 2 клас М.В. Богданович 2010
-
Біологія 11 клас Комплексний зошит для
-
Математика 6 клас Істер О. 2014 рік
-
-
-
Художня культура 11 клас Назаренко Н.