Тлумачення всіх слів на літеру Є на сайті UKRead.Net
 

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВАЛЮТНИЙ СОЮЗ

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВАЛЮТНИЙ СОЮЗ 
кредитно-розрахункова угода, укладена у 1955, зобов'язує від 1958, штаб-квартира у Парижі; мета: лібералізація торговельних та платіжних стосунків, підтримання зовнішньої конвертації валют і валютної стабільності держав-членів, надання коротко- та середньотермінових кредитів з метою подолання тимчасових труднощів у платіжних балансах держав-членів.

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ 
утворений у 1991, штаб-квартира у Лондоні; мета: фінансова підтримка економічних змін у країнах Центр.-Сх. Європи та державах колишнього СРСР; умовою допомоги є дотримання засад демократії та пошана до прав людини у цих державах.

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК 
агентство Європ. Союзу (до 1993 ЄЕС); засноване 1958, штаб-квартира у Брюсселі; надає інвестиційні кредити з власних фондів, гарантує позики, надані ін. банками для фінансування проектів модернізації та розвитку країн ЄС і пов'язаних з ними держав.

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ВУГІЛЛЯ І СТАЛІ

ЄВРОПЕЙСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ВУГІЛЛЯ І СТАЛІ 
міжнародна організація, утворена 1952 з метою створення спільного ринку й ведення спільної політики в ділянці видобутку вугілля й металургійної промисловості; найстарша із 3 європ. інтеграційних організацій (також ЄЕС і Євратом: до них входять одні й ті ж держави, від 1967 мають спільні керівні органи).

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО

ЄВРОПЕЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО 
міжнародна організація, існує від 1958; утворене на підставі Римської угоди 1957, найважливіша із 3 європ. інтегруючих спільнот (ЄОВС та Євратом); гол. мета: економічний розвиток країн-учасниць, зміцнення співпраці між ними, вільне переміщення товарів, осіб, послуг і капіталу; від 1993 на підставі Угоди про Європ. Союз почало називатися Європ. Союзом; член: Бельгія, Франція, Голландія, Люксембург, ФРН, Італія, від 1973 Данія, Ірландія, Велика Британія, від 1961 Греція, від 1986 Іспанія, Португалія, від 1995 Австрія, Фінляндія, Швеція.Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ 
міжнародна конвенція Ради Європи, покликана захищати основні соціально-економічні права громадян держав, які підписали її; укладена 1961, обов'язкова від 1965, доповнена 1988.

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ АТОМНОЇ ЕНЕРГІЇ

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ АТОМНОЇ ЕНЕРГІЇ 
(European Atomic Energy Comission) міжнародна організація, існує від 1958, поряд з ЄЕС та ЄОВС одне з 3 інтегруючих європ. об'єднань - має тих же ж членів, що й вони, від 1967 спільні органи; мета: спільне мирне використання ядерної енергії, розвиток досліджень у цій галузі.

Що таке - ЄВРОПЕЙСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ

ЄВРОПЕЙСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ 
економічна організація типу митного союзу, існує від 1960; член: Норвегія, Швейцарія від 1960, Ісландія від 1970, Ліхтенштейн від 1991; в минулому: Данія й Велика Британія 1960-1972, Португалія 1960-85, Австрія, Швеція 1960-94, Фінляндія 1986-94.

Що таке - ЄВРОПА

ЄВРОПА 
I 
фінікійська царівна, дочка царя Агенора, яку Зевс під виглядом бика переніс через море на о. Кріт; мати Міноса, Сарпедона й Радаманта.
II 
частина світу на пн. півкулі; з Азією утворює континент Євразію; бл. 10,5 млн. км2; за традицією умовну межу Є. на суходолі проводять вздовж сх. підніжжя Уралу, р. Емби та Кумсько-Маницької низ.; Босфор та Дарданелли відокремлюють Є. від Азії, Ґібралтарська прот. - від Африки; протяжність вздовж меридіану 4300 км, вздовж паралелі 5000 км; часто до Є. зараховують Кавказ. Найбільш розчленована частина світу (півостр. становлять 1/4 Є.); острови займають бл. 730 тис. км2; середня вис. 292 м; найвища вершина - Монблан (4807 м); найнижча точка - на узбережжі Каспійського м. (28 м н.р.м.). Гори й височини належать до 3 рівнів складчатості; каледонської (Скандинавські г., Каледонські г.), герцинської (Іберійський масив, Центральний масив, Воґези, Арденські гори, Урал) та альпійської (Піренеї, Альпи, Карпати, Апенніни, Стара Планина,Що таке - ЄВРОПІЙ

ЄВРОПІЙ 
Еu, хіміч. елемент з атомним числом 63; хіміч. активний сріблястий метал; відкритий 1896 Демарсеєм.