Тлумачення всіх слів на літеру Д на сайті UKRead.Net
 

Що таке - ДІАС БАРТОЛОМЕО

ДІАС БАРТОЛОМЕО 
див. «Діаш Бартоломеу»Що таке - ДІАРІЙ

ДІАРІЙ 
щоденник подій приватного і громадського життя (д. сімейні, сеймів, воєнні і д. з'їздів), поширені в Україні у XVII-XVIII ст.

Що таке - ДІАПОЗИТИВ

ДІАПОЗИТИВ 
позитивне фотографічне зображення на прозорому матеріалі.

Що таке - ДІАНА

ДІАНА 
в рим. міфології богиня лісів, тварин, місяця і плодючості; опікунка жінок під час пологів; ототожнювана з грец. Артемідою.

Що таке - ДІАМЕТР

ДІАМЕТР 
найдовша хорда у колі; довж. д. рівна довж. 2 радіусів.

Що таке - ДІАМАНТ

ДІАМАНТ 
спеціальний, опрацьований у XVII ст., спосіб шліфування алмазів та ін. прозорих дорогоцінних каменів; камінь отримує форму подвійної піраміди із зрізаними вершинами; звичайно - відшліфований таким чином діамант.

Що таке - ДІАЛЕКТОЛОГІЯ

ДІАЛЕКТОЛОГІЯ 
розділ мовознавства, який вивчає територіальні різновиди національних мов і опрацьовує матеріал для укладання мовних атласів та діалектологічних словників.

Що таке - ДІАЛЕКТИКА

ДІАЛЕКТИКА 
філософське поняття, під яким розуміється: мистецтво дискусії, насамперед вміння знайти істину через розкриття і подолання суперечностей у міркуваннях противника (античність), мистецтво логіки (середньовіччя), мистецтво теорії дійсності й методи її пізнання, які полягають в необхідності розглядати явища в їх зв'язках, русі та розвитку (сучасна філософія від часів Г. Геґеля, особливо марксизм).

Що таке - ДІАЛЕКТ

ДІАЛЕКТ 
різновид певної мови, засіб спілкування осіб, пов'язаних тісною територіальною, професійною або соціальною спільністю; у вужчому розумінні - регіональний різновид мови, який відрізняється від ін. д. певної країни сукупністю мовних рис (головним чином фонетичних та лексичних).

Що таке - ДІАЛІЗ

ДІАЛІЗ 
метод розділення речовин, особливо очищення колоїдних розчинів, при якому використовується неоднакова здатність молекул проникати крізь напівпроникні перегородки (мембрани); молекули колоїдів затримуються мембранами, маленькі молекули (розчинника, електроліту) крізь них проходять.